X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Web Sitelerinin Kullanım Alanları

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımWeb Sitelerinin Kullanım Alanları

Web Sitelerinin Kullanım Alanları

  İnternet deyince insanların aklına genellikle sosyal medya siteleri, oyunlar ve Google gibi arama motorları geliyor. Ancak interneti internet yapan asıl şeyin web siteleri olduğu su götürmez bir gerçek. Web siteleri olmadığı taktirde internet, pek bir işe yaramayan, sadece birkaç uygulamayı kullanabildiğimiz bir araca dönüşüyor. Web sitelerinin bu önemini anlayan insanlar, internet ortaya çıktıktan sadece birkaç yıl sonra web sitelerini oluşturmaya başlamışlardır. İlk web sitesinin amacı insanlara internetin ne olduğunu anlatmak ve internet konusunda teknik destek almak isteyenlerin kimlere ulaşması gerektiğini bildirmekti. İnternetin ne kadar büyük bir mecraya dönüşebileceğini keşfeden bir şirket ise ilk kurumsal web sitesini kurdu ve kendini tanıttı.

 Bir Web Sitesinin Kuruluş Aşamaları

  Günümüzde herhangi bir konuda web sitesi kurmak isteyen bir kişinin veya kurumun takip etmesi gereken adımlar çok kolaydır. İlk olarak alan adınızı belirlemeniz ve önceden satın alıp alınmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Alan adı eğer satın alınmışsa mevcut sahibinden satın almayı teklif edebilir ya da farklı bir alan adı seçebilirsiniz. Web siteniz için kullanılabilir bir alan adı bulduktan sonra domain şirketlerinden cüzi bir miktar karşısında o alan adını satın alabiliyorsunuz. Daha sonra web siteniz için yıllık host kiralama hizmetinden belirli bir ücret karşılığında yaralanabiliyorsunuz.

Web Siteleri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

  Web sitelerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Arama motorlarından, oyun sitelerine, e-ticaret sitelerinden blog sitelerine kadar birçok türü bulunmaktadır. Ancak web sitelerinin genel amacı bir ürünü veya bireyi tüm dünyaya tanıtmaktır. Tanıttığınız bir ürününün satışını yaparak veya eğlenceli bir blog sitesi açıp sitenize koyduğunuz reklamlar ile para kazanabilirsiniz. Şirketinizin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayabilir veya sizinle aynı düşünceye sahip insanları bir araya getirebilirsiniz.


Top