X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Web Siteleri ve Günümüzdeki Gerekliliği

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımWeb Siteleri ve Günümüzdeki Gerekli...

Teknolojiningelişmesi hayatımızdaki birçok değişikliğin gerçekleşmesinde ön ayak oldu. Özelliklebilgisayarın keşfiyle onlarca insanın bir günde yapamayacağı işi birkaçsaniyede bitirebilir olduk. Bilgisayarın üstün depolama kapasitesi sayesindemilyonlarca kağıda sığamayacak bilgileri küçük hafıza kartlarına sığdırabildik.Bilgisayarla birlikte hayatımıza giren internet, dünyanın bir diğer ucundakiinsanlarla anlık iletişim kurabilmemizi sağladı. Birçok şirket hayalini bilekuramayacağı kitlelere ulaşıp pazar payını inanılmaz seviyelere yükseltebildi.Bunların hepsi bilgisayar aracılığıyla kullandığımız internetin içinde bulunanweb siteleri sayesinde gerçekleşti.

Web Sitesi Nedir?

 Web sitesi, internetağı üzerinde bulunan kullanıcıların karşı tarafa iletmek istediği, görsel,işitsel malzemeleri, metinleri ve dokümanları yüklediği sayfalardır. Websitelerinin neredeyse hepsi HTTP ya da HTTPS protokolünden yararlanarak diğerinternet kullanıcılarına ulaşmaktadır. Web siteleri kullanıcıların gönderdiğikomutları gerçekleştirebilmektedir.

 

Web Sitelerinin Sağladığı Olanaklar

  İnternet üzerinde yaptığımıztüm işlemlere ve edindiğimiz tüm bilgilere web siteleri aracılığıylaulaşıyoruz. İnternet üzerinden herhangi bir konuda araştırma yapmakistediğimizde bile ilk olarak bir arama motoru sitesine girmemiz gerekiyor.İnterneti bir kitap kapağı, web sitelerini ise bu kitabın içindeki sayfalarolarak düşünebilirsiniz. Yani web siteleri interneti anlamı kılan anamateryallerdir.

 

   Web sitelerininbize sağladığı en büyük olanak başkalarıyla iletişim kurmamıza zeminhazırlaması. Sosyal medya ve arkadaşlık siteleri sayesinde hiç görmediğimiz,farklı kültürden insanlarla tanışabiliyor veya yıllar önce iletişimikaybettiğimiz biriyle tekrar bağlantı kurabiliyoruz. Bunun dışında web siteleriinsanlara kendi işini kurma imkanı da veriyor. Bu siteler kendi işimizi kurupinternetteki yüz milyonlarca insana tek tıkla ulaşabilmemize ve işimize büyükbir ivme kazandırmamızı sağlıyor. Web sitenizi kurduktan sonra aramamotorlarına, farklı sitelere ve sosyal medya hesaplarına dahi reklamverebiliyorsunuz. Bu olanaklar işini büyütmek isteyen şirketlerin neden website açtığını anlamamıza yetiyor.


Top