X
X

Domain ve Hosting Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

AnasayfaYazılarWeb YazılımDomain ve Hosting Hizmetinde Dikkat...

Domain ve Hosting HizmetindeDikkat Edilmesi Gereken Hususlar

   İnternet dünyasına adım attığınızdakarşınıza onlarca fırsat çıkacağını fark edeceksiniz. Bu fırsatlardan en büyüğüsize kendi web sitenizi kurma şansı verilmesidir. Kendi web sitenizi kurduğunuztaktirde kendinizi istediğiniz şekilde ifade edebilir veya şirketinizintanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıca web site sahibi olup farklı şekillerde gelirsahibi olabilirsiniz. Ancak web site kurarken de geçmeniz gereken adımlaruymanız gereken prosedürler vardır. Web sitenizi kurarken ilk olarak amacınızıhangi kitleye hitap edeceğinizi belirlemelisiniz. Daha sonra insanların sizeulaşacağı sitenin ismini yani domaini belirlemeniz gerekmektedir. Domainibelirlerken etmeniz gereken birçok husus vardır.Domain Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Kullanacağınız domainin internet siteniziniçeriğini yansıtması çok önemlidir. Eğer sahibi olduğunuz özel bir şirketinismini alan adı olarak kullanmayacaksanız bu özelliğe oldukça dikkatetmelisiniz. Bunun dışında insanların içeriğinizle ilgili akıllarına gelecek ilkifadeleri yani anahtar kelimeleri alan adınızda kullanmanız gelecektekiziyaretçi yoğunluğunuzu oldukça artıracaktır. Buna ek olarak alan adınızda tirekullanmamanız sitenizin daha sağlıklı bir imaj yaratmasını sağlayacaktır. Alanadınızı bulduktan sonra uzantıya da dikkat etmeniz web sitenizin geleceğiaçısından büyük önem taşımaktadır. İnsanların çoğunlukla ziyaret ettiğisitelerin uzantıları ".com" olduğu için arama yaparken alan adınıyazdıktan sonra refleks olarak ".com" yazmaktadır.

Hosting Hizmeti Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar


  Domainkiralama işlemini tamamladıktan sonra yapmanız gereken web sitenizin internetüzerinde görüntülenebilir olmasını sağlamak için bir depolama alanı satınalmaktır. Bu depolama hizmetine hosting denir. Hosting hizmeti alınırkenyararlandığınız sağlayıcının kurumsal bir şirket olmasına ve ofis adresininbulunmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte hosting firmasınınreferanslarına ve kullanıcı yorumlarına göz atmak olumlu sonuçlar doğurabilir.Ayrıca domaini hangi ülke üzerinden kullanacaksanız o ülkeden hosting hizmetialmanız daha verimli olacaktır. 


Top