X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Hazır Web Site Scriptleri ve Faydaları Nelerdir?

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımHazır Web Site Scriptleri ve Fayda...

Script ifadesi web site kurmak isteyen ya da web sitelerini geliştirmek için kullanılan yazılımlarla herkesin karşısına çıkmıştır. Eğer bir web sitesi oluşturmuşsanız, bu web sitesinin kullanılabilmesi için bir scripte ihtiyacı vardır. Scriptler farklı programlama dilleriyle yazılan ve sitenizin kullanılabilir bir hale gelmesini sağlayan kodlar bütünüdür. Scriptler web sitelerinin kalbi gibidir. Bu kalpleri oluşturmak bir hayli zor olduğu için yazılım bilmeyen ama web site kurmak isteyen kişiler hazır scriptler satın almaktadır.

 

Hazır Script Nedir?

  Hazır scriptler proglamlama uzmanları tarafından web sitelerinde web sitesi kurmak isteyen insanlara veya şirketlere satmak için oluşturulmuş kullanıma hazır scriptlerdir. Kaliteli scriptlerin neredeyse hepsi belli bir miktar para karşılığında satılmaktadır. Bu satılan scriptlerin tüm hakları yazılımcıya aittir. Scriptler herhangi bir şekilde kopyalanıp satılamaz. Durum her ne kadar böyle olsa da hazır site scriptleri ve faydaları kaliteli bir web sitesine sahip olmak isteyen insanları cezbetmektedir.

 

 

Hazır Site Scriptlerinin Faydaları

 

  Yazılım konusunda uzman olmayan ve web sitesi kurmak isteyen herkes hazır site scriptlerini kullanmalıdır. Bunun başlıca sebeplerinden biri scriptsiz bir web sitesinin hiçbir işe yaramamasıdır. Bazı web site sahipleri maddi nedenlerden dolayı kendi scriptlerini oluşturmak isteyebilir ancak bunun faydasından çok zararları vardır. Örnek olarak uzman bir script yazılımcısı herhangi bir web sitesinde olması gereken bütün detayları kodlama zincirine ekleyecektir. Kendi scriptini yazmak isteyen birisinin tecrübesizlik, bilgisizlik ve acemilik gibi birçok sorunu olacaktır. Bunun dışında bazı sitelerin scriptlerinin uzmanlar tarafından bile aylarca uğraşılarak oluşturulduğunu düşünürsek yeni bir script için çok uzun bir süre gerekecektir. Hazır ve kaliteli bir script, web sitenizi ziyaret eden misafirlerin istediklerini alabilmesini, yeterli bilgiye ulaşabilmesini ve web sitenizde uzun süre gezinmesine olanak sağlayacaktır.


Top